... e-shop s autodíly!

Značení plechových disků

Šířka ráfku

Šířka ráfku je uváděna v palcích.

1" (palec) = 2,54 cm

Průměr alu kola

Průměr kola je vždy udáván v palcích. Standardní rozměry plechových disků se pohybují v rozmezí 13 – 16, výjimečně 17 palců v závislosti na typu vozu.

ET

ET, jinými slovy zális, udává vzdálenost podélné osy disku od dosedací plochy disku, tzn. o kolik bude plechové kolo vyčnívat z blatníku. Čím je tato hodnota vyšší, tím více bude kolo zapuštěno v podběhu. V porovnání s hliníkovými koly bývá hodnota ET u ocelových disků větší.

Rozteč

Rozteč neboli PCD je uváděna v milimetrech. Každý disk je vybaven několika upevňovacími otvory, kterými je upevněn k náboji auta. V závislosti na značce vozu může být disk dotažen šrouby nebo maticemi. Disk má 3, 4, 5 nebo 6 upevňovacích otvorů.

Středový otvor

Velikost středového otvoru, nazývaný také CB, je uváděna v milimetrech a u jednotlivých výrobců se zpravidla liší. Středový otvor vždy odpovídá velikosti náboje.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.