... e-shop s autodíly!

Značení alu kol

Šířka ráfku

Šířka ráfku je uváděna v palcích a od originálních kol, případně hodnot v technickém průkaze se může lišit. Pokud tato situace nastane, měly by být nově zakoupená kola zapsaná prostřednictvím typového listu do TP.

1" (palec) = 2,54 cm

Průměr alu kola

Průměr kola je vždy udáván v palcích.

Standardní rozměry litých kol se pohybují v rozmezí 14 – 22 palců v závislosti na typu vozu. Obecně platí, že čím větší kolo zvolíte, tím vyšší bude jeho cena a s tím spojené další náklady v podobě nových, většinou nízkoprofilových, pneumatik.

ET

ET, jinými slovy zális, udává vzdálenost podélné osy disku od dosedací plochy disku, tzn. o kolik bude alu kolo vyčnívat z blatníku. Čím je tato hodnota vyšší, tím více bude kolo zapuštěno v podběhu.

Rozteč

Rozteč neboli PCD je uváděna v milimetrech. Každý disk je vybaven několika upevňovacími otvory, kterými je upevněn k náboji auta. V závislosti na značce vozu může být disk dotažen šrouby nebo maticemi. Disk má 3, 4, 5 nebo 6 upevňovacích otvorů.

Středový otvor

Velikost středového otvoru, nazývaný také CB, je uváděna v milimetrech a u jednotlivých výrobců se zpravidla liší. V případě odlišného průměru na voze a disku se používají středící kroužky. Bez nich by kolo nebylo správně vycentrováno a při jízdě by docházelo k vibracím.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.