... e-shop s autodíly!

Zapsání kol do TP

Vybrali jste si kola, která neodpovídají údajům zapsaným ve velkém technickém průkazu?

U vybraných kol vám na vyžádání vystavíme tzv. typový list, který je jediným platným dokumentem sloužícím k zápisu alternativních rozměrů kol do technického průkazu a dokládá, že kola byla schválena k provozu na veřejných komunikacích v ČR.

Typový list může být vystaven pouze ke kolu, které je homologované pro konkrétní vozidlo! Tuto skutečnost vám prověříme po uvedení značky a modelu vozu, motorizace a roku výroby.

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla provede místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:

 1. Řádně vyplněný typový list
  • musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis);
  • musí být potvrzen prodejcem (razítko, podpis, datum);
  • musí být potvrzena montáž na vozidle kontrolním technikem typu „K“ (naleznete ho na většině stanic technické kontroly), který ověří shodu s uvedeným schválením KBA (ABE), které je nedílnou součástí daného typového listu (datum, podpis, razítko).
 2. Schválením KBA (ABE), včetně překladu do českého jazyka
  Poznámky:
  • Zápis do TP se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla).
  • Jedná se o zápis údajů do TP vozidla.
  • Kontrolní technik typu „K“ v rámci potvrzení montáže zkontroluje shodu vozidla se všemi podmínkami uvedenými ve schválení KBA (ABE).
  • Seznam držitelů schválení včetně vzorů typových listů, schválení KBA (ABE) a jejich překladů je uveden na internetové stránce Ministerstva dopravy www.mdcr.cz.
  • Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanismů se tato záruka nevztahuje.

Typový list a legislativa

Pokud si vyberete homologovaná kola, která si na základě typového listu necháte zapsat do technického průkazu, je vaše vozidlo plně způsobilé k provozu. V tuto chvíli vám nehrozí žádný problém při kontrole Policií ČR ani při kontrole STK.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.