... e-shop s autodíly!

Tlak v pneumatikách

Správné nahuštění pneumatik je důležité nejen z hlediska životnosti a spotřeby, ale především z hlediska bezpečnosti.

Tlak v pneumatikách kontrolujte zásadně před jízdou, dokud jsou pneumatiky chladné. Doporučenou hodnotu tlaku v pneumatikách naleznete v manuálu vozidla, případně na sloupku u řidiče nebo víčku nádrže. Tuto hodnotu vždy dodržujte!

Tlak v pneumatikách

Tlak v pneumatikách

 

Podhuštění pneumatik může způsobit snížení životnosti až o 20 %, sníženou jízdní stabilitu a pokles přilnavosti k vozovce. V extrémní zatáčce hrozí dokonce i vyzutí pneumatiky, což může zapříčit smyk a nehodu.

Přehuštěná pneumatika není zdaleka tak nebezpečná jako podhuštěná, dochází však také k rychlejšímu opotřebení. Přehuštěné kolo jezdí pouze po části běhounu pneumatiky, což snižuje její životnost.

Pozor! Podhuštěná přední náprava může způsobit nedotáčivost, naopak podhuštěná zadní náprava přetáčivost vozu!

Některé osobní a užitkové vozy jsou vybaveny systémem monitorování tlaku v pneumatikách TPMS (Tire Pressure Monitoring System). Tento systém průběžně kontroluje tlak v pneumatikách i jejich teplotu a v případě, že dojde k problému, tj. k poklesu tlaku v pneumatice, systém upozorní řidiče.

Doporučujeme kontrolovat tlak v pneumatikách pravidelně. Tím dosáhnete optimální životnosti pneumatik a hlavně jejich bezpečné a správné funkce.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.