... e-shop s autodíly!

Skladování pneumatik

Správným skladováním lze výrazně zvýšit životnost pneumatik a zamezit tak jejich rychlejšímu stárnutí. V průběhu skladování působí na pneumatiky několik faktorů, jimiž jsou vlhkost, světlo a teplota.

Pneumatiky skladujte vždy na suchém, chladném a tmavém místě. Ideální teplota pro skladování je 15 °C, nikdy by neměla být vyšší než 35 °C a nižší než 0 °C.
Skladujete-li pneumatiky na ráfcích, nahustěte je na normální tlak a srovnejte je do stohu na sebe. Pokud skladujete pneumatiky bez ráfků, umístěte je vedle sebe nastojato a občas jimi pootočte. Viz. následující schéma.

Pokud nebudou pneumatiky skladované správně, tzn. budou vystaveny slunečnímu záření, horku, mrazu a vlhku, může dojít k předčasnému stárnutí, které se projeví ve formě drobných prasklin na povrchu pneumatik.

U automobilů s předním pohonem se více opotřebovávají pneumatiky na přední nápravě. Při sezouvání si označte přední a zadní pneumatiky, příští sezónu je tak můžete vyměnit.

Jak správně skladovat pneumatiky

Pneumatiky na ráfcích

Pneumatiky na ráfcích neskladujte vestoje

neskladujte vestoje

Pneumatiky na ráfcích pověste

pověste je

Pneumatiky na ráfcích naskládejte do sloupce

naskládejte do sloupce
(přerovnejte každé 4 týdny)

Pneumatiky bez ráfků (samotné pneumatiky)

Pneumatiky bez ráfků neskladujte ve sloupcích

neskladujte ve sloupcích

Pneumatiky bez ráfků nevěste

nevěste je

Pneumatiky bez ráfků skladujte ve stoje

skladujte ve stoje
(otáčejte každé 4 týdny)


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.