... e-shop s autodíly!

Příslušenství plechových disků

Kryty kol, nazývané také poklice na kola, jsou určeny k nasazení na plechový disk. Tyto kryty nejen chrání disk před odřením, ale patřičně zlepšují jeho vzhled. Při jejich výběru vždy vycházejte z velikosti disku!

Vybírat můžete z různých designů a barev poklic, od klasických stříbrných přes kombinace stříbrné a černé až černé.

černá poklice poklice
stříbrná poklice
černo-červená poklice
stříbrná poklice
černo-stříbrná poklice

Montáž a demontáž poklic

Montáž poklic

Kryty nasazujte na očištění disk. Ocelový roztažný prstenec nastavte prolisem na místo pro ventilek a vtiskněte ho do žlábku v západkách. Poklici přiložte na dolní část disku, přidržte ji kolenem, horní dvě západky stlačte prsty a poklici zatlačte do disku. Následně zatlačte poklici do disku po celém jejím obvodu.

Demontáž poklic

Pro demontáž poklic zasuňte prsty obou rukou do otvorů poklice u horní části kola a rovnoměrným tahem ji vytrhněte. Je-li poklice pevně uchycena, použijte široký šroubovák, jimž poklici podeberete.

Nepoužívejte současně poklice a sněhové řetězy! Při jejich použití poklice demontujte.

černá poklice poklice
stříbrná poklice
černo-červená poklice
stříbrná poklice
černo-stříbrná poklice

Většina na trhu prodávaných poklic je univerzálních, tedy použitelných pro různé značky a modely vozů, může se proto stát, že je poklice příliš volná nebo naopak těsná. V takovémto případě musíte zvětšit nebo zmenšit průměr přítlačné pružiny v místě ohybu pro ventilek.

  • Je-li poklice volná, pružinu roztáhněte.
  • Je-li poklice těsná, pružinu stlačte.

Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.