... e-shop s autodíly!

Použití alu kol v zimě

alu kola

Prakticky žádné kolo se nevyrábí výhradně pro použití v zimě. Některá kola jsou pro zimu vhodná více a jiná spíše nevhodná, o čemž rozhoduje kvalita a tloušťka laku. Všeobecně platí, že je nutné najít optimální kompromis právě mezi tloušťkou vrstvy a pružností laku.

Nejnáročnějším testem těchto vlastností je pádová zkouška Jaguaru. Z výšky 4 metrů padá na disk přes rouru šroubová matice rozměru M8. Po jejím dopadu se lak nesmí v žádném případě roztříštit.

Pro zimní provoz je vhodné volit celolakovaná, jednobarevná litá kola s jednoduchým tvarem.

Výjimkou jsou kola chromovaná, která jsou na působení soli velmi citlivá. Sůl zanechává na povrchu chromovaných kol znatelné “mapy”.

Alu kola prodávaná v internetovém obchodě Autokseft.cz označená zimní vločkou jsou díky svým technickým vlastnostem vhodná i pro užití v zimním období.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.