... e-shop s autodíly!

Jak vybrat vzduchový filtr

Vzduchový filtr

Vzduchový filtr má několik funkcí:

  • chrání motor před nasátím nečistot z ovzduší;
  • omezuje hluk při sání vzduchu;
  • snižuje nebezpečí nasátí vody;
  • minimalizuje pokles výkonu motoru.

Vzduchový filtr naleznete na sání motoru, kde čistí nasávaný vzduch, potřebný pro chod motoru, od nečistot a částic, které by ho mohly poškodit. Pro zachování správné směsi vzduchu a paliva je nezbytné, aby byl vzduchový filtr pro vzduch vždy volně průchozí.

Je-li vzduchový filtr znečištěný, vlivem nedostatečného proudění vzduchu dochází k nesprávnému spalování, které může vést ke snížení výkonu motoru, zvýšení hlučnosti a spotřeby.

Doporučujeme provézt výměnu vzduchového filtru jednou ročně. Pohybujete-li se s vozem v oblasti s prašnými cestami nebo silným znečištěním, může být vzduchový filtr znečištěn rychleji. V tomto případě filtr kontrolujte častěji než jednou za rok a v případě potřeby vyměňte.

Na trhu naleznete velké množství vzduchových filtrů různých velikostí a tvarů. Při výběru se tedy přesvědčte, že vámi zvolený filtr bude kompatibilní s vaším vozem.

Běžně může nastat situace, kdy do konfigurátoru zadáte konkrétní typ automobilu, a přesto budete mít na výběr z filtrů různých tvarů. V takovémto případě se pokuste zjistit tvar stávajícího vzduchového filtru, který máte ve voze, případně ověřte kód motoru, je-li uveden u produktu, s kódem uvedeným ve velkém technickém průkaze.

Potřebujete-li s výběrem pomoci, obraťte se na prodejce Autokšeft ZDE.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.