... e-shop s autodíly!

Jak vybrat vzduchový filtr

Vzduchový filtr

Vzduchový filtr má několik funkcí:

  • chrání motor před nasátím nečistot z ovzduší;
  • omezuje hluk při sání vzduchu;
  • snižuje nebezpečí nasátí vody;
  • minimalizuje pokles výkonu motoru.

Vzduchový filtr naleznete na sání motoru, kde čistí nasávaný vzduch, potřebný pro chod motoru, od nečistot a částic, které by ho mohly poškodit. Pro zachování správné směsi vzduchu a paliva je nezbytné, aby byl vzduchový filtr pro vzduch vždy volně průchozí.

Je-li vzduchový filtr znečištěný, vlivem nedostatečného proudění vzduchu dochází k nesprávnému spalování, které může vést ke snížení výkonu motoru, zvýšení hlučnosti a spotřeby.

Doporučujeme provézt výměnu vzduchového filtru jednou ročně. Pohybujete-li se s vozem v oblasti s prašnými cestami nebo silným znečištěním, může být vzduchový filtr znečištěn rychleji. V tomto případě filtr kontrolujte častěji než jednou za rok a v případě potřeby vyměňte.

Na trhu naleznete velké množství vzduchových filtrů různých velikostí a tvarů. Při výběru se tedy přesvědčte, že vámi zvolený filtr bude kompatibilní s vaším vozem.

Běžně může nastat situace, kdy do konfigurátoru zadáte konkrétní typ automobilu, a přesto budete mít na výběr z filtrů různých tvarů. V takovémto případě se pokuste zjistit tvar stávajícího vzduchového filtru, který máte ve voze, případně ověřte kód motoru, je-li uveden u produktu, s kódem uvedeným ve velkém technickém průkaze.

Potřebujete-li s výběrem pomoci, obraťte se na prodejce Autokšeft ZDE.