... e-shop s autodíly!

Jak vybrat sněhové řetězy

Sněhové řetězy vybírejte v závislosti na:

  • hmotnosti nebo typu vozu. Řetězy pro osobní auta mají články cca od 9 do 12 mm, off-roady a lehké dodávky cca od 12 do 16 mm.
  • terénu, kde bude řetěz nejčastěji využíván. Převažují-li jízdy v náročném horském terénu, na lesních cestách nebo neupravených komunikacích, zvolte masivní řetěz s pevným zajištěním.
  • prostoru v podběhu. Některé osobní automobily mají výrobci omezenou použitelnost sněhových řetězů, zejména vozy s malým prostorem mezi kolem a pneumatikou. Vytočí-li se kolo do plného rejdu, dojde ke zmenšení prostoru na vnitřní straně kola, a je proto možné použít pouze slabé řetězy s články např. do 10 mm.
  • velikosti zimní pneumatiky, na kterou budete zimní pneumatiku nasazovat. Na trhu jsou běžně k dostání i univerzální řetězy, se kterými nikdy nedosáhnete jejich maximálního účinku.

Pro mnohé motoristy je nejdůležitějším kritériem při výběru sněhových řetězů jejich cena. Čím vyšší kvalitu od řetězů očekáváte, tím vyšší bude i jejich cena.

Řetězy se prodávají v párech, proto ceny uvedené na e-shopu Autokseft.cz jsou vždy za pár.

Vyvarujte se nákupu sněhových řetězů v supermarketech i přesto, že jejich nákup díky příznivě nízké ceně je velmi lákavý. Takovéto řetězy jsou zpravidla vyrobeny v Číně a jejich kvalita je více než mizivá. Mnohdy dojde k jejich přetržení po ujetí několika metrů.


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.