... e-shop s autodíly!

Jak vybrat sněhové řetězy

Sněhové řetězy vybírejte v závislosti na:

  • hmotnosti nebo typu vozu. Řetězy pro osobní auta mají články cca od 9 do 12 mm, off-roady a lehké dodávky cca od 12 do 16 mm.
  • terénu, kde bude řetěz nejčastěji využíván. Převažují-li jízdy v náročném horském terénu, na lesních cestách nebo neupravených komunikacích, zvolte masivní řetěz s pevným zajištěním.
  • prostoru v podběhu. Některé osobní automobily mají výrobci omezenou použitelnost sněhových řetězů, zejména vozy s malým prostorem mezi kolem a pneumatikou. Vytočí-li se kolo do plného rejdu, dojde ke zmenšení prostoru na vnitřní straně kola, a je proto možné použít pouze slabé řetězy s články např. do 10 mm.
  • velikosti zimní pneumatiky, na kterou budete zimní pneumatiku nasazovat. Na trhu jsou běžně k dostání i univerzální řetězy, se kterými nikdy nedosáhnete jejich maximálního účinku.

Pro mnohé motoristy je nejdůležitějším kritériem při výběru sněhových řetězů jejich cena. Čím vyšší kvalitu od řetězů očekáváte, tím vyšší bude i jejich cena.

Řetězy se prodávají v párech, proto ceny uvedené na e-shopu Autokseft.cz jsou vždy za pár.

Vyvarujte se nákupu sněhových řetězů v supermarketech i přesto, že jejich nákup díky příznivě nízké ceně je velmi lákavý. Takovéto řetězy jsou zpravidla vyrobeny v Číně a jejich kvalita je více než mizivá. Mnohdy dojde k jejich přetržení po ujetí několika metrů.