... e-shop s autodíly!

Jak vybrat olejový filtr

Olejový filtr je velmi důležitým komponentem vozu.

Funkcí motorového oleje není pouze mazání ale také chlazení a zachycování nečistot, které vznikají při práci motoru ať už otěrem, opotřebováním nebo při zážehu. Olej odvádí teplo od místa tření nebo zážehu společně s nečistotami. Koloběh oleje při činnosti motoru je zajištěn olejovým čerpadlem. Čerpadlo tlačí olej nejprve přes olejový filtr, kde se zbavuje nečistot a úsad, do zbytku motorového prostoru. Olejový filtr tak neustále zachytává vzniklé nečistoty a zanáší se. Aby byla zachována jeho správná funkce, musí se měnit.

Doporučujeme vám měnit olejový filtr vždy současně s výměnou oleje, tj. zhruba po ujetí 15 000 km.

Na trhu naleznete velké množství olejových filtrů různých velikostí a tvarů. Při výběru se tedy přesvědčte, že vámi zvolený filtr bude kompatibilní s vaším vozem.

Běžně může nastat situace, kdy do konfigurátoru zadáte konkrétní typ automobilu, a přesto budete mít na výběr z filtrů různých velikostí a tvarů. V takovémto případě se pokuste zjistit velikost stávajícího olejového filtru, který máte ve voze, případně ověřte kód motoru, je-li uveden u produktu, s kódem uvedeným ve velkém technickém průkaze.

Potřebujete-li s výběrem pomoci, obraťte se na prodejce Autokšeft ZDE.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.