... e-shop s autodíly!

Jak vybrat olejový filtr

Olejový filtr je velmi důležitým komponentem vozu.

Funkcí motorového oleje není pouze mazání ale také chlazení a zachycování nečistot, které vznikají při práci motoru ať už otěrem, opotřebováním nebo při zážehu. Olej odvádí teplo od místa tření nebo zážehu společně s nečistotami. Koloběh oleje při činnosti motoru je zajištěn olejovým čerpadlem. Čerpadlo tlačí olej nejprve přes olejový filtr, kde se zbavuje nečistot a úsad, do zbytku motorového prostoru. Olejový filtr tak neustále zachytává vzniklé nečistoty a zanáší se. Aby byla zachována jeho správná funkce, musí se měnit.

Doporučujeme vám měnit olejový filtr vždy současně s výměnou oleje, tj. zhruba po ujetí 15 000 km.

Na trhu naleznete velké množství olejových filtrů různých velikostí a tvarů. Při výběru se tedy přesvědčte, že vámi zvolený filtr bude kompatibilní s vaším vozem.

Běžně může nastat situace, kdy do konfigurátoru zadáte konkrétní typ automobilu, a přesto budete mít na výběr z filtrů různých velikostí a tvarů. V takovémto případě se pokuste zjistit velikost stávajícího olejového filtru, který máte ve voze, případně ověřte kód motoru, je-li uveden u produktu, s kódem uvedeným ve velkém technickém průkaze.

Potřebujete-li s výběrem pomoci, obraťte se na prodejce Autokšeft ZDE.