... e-shop s autodíly!

Jak vybrat motorový olej

„Kdo maže, ten jede.“, toto všem velmi dobře známé české přísloví je v případě mazání motoru víc než pravdivé. V následujícím článku se dozvíte několik rad, jak při výběru oleje postupovat.

  1. Při výměně oleje se řiďte především pokyny výrobce daného vozidla uvedené v příručce a používejte pouze maziva jím určené specifikace.
  2. Oleje stejné výkonnostní specifikace měňte ve stejné lhůtě, tj. u benzinových motorů zhruba po 15 000 km, u osobních dieselových motorů obvykle mezi 8 – 15 000 km. V případě motorových olejů označených "long life" se doba výměny prodlužuje až po ujetí 30 000 km.
  3. Nemáte-li příručku k vozu, kontaktujte nás a poraďte se s našimi prodejci.
  4. Zvolte vždy olej, který splňuje výkonnostní a viskozitní specifikaci, případně vyšší než je uvedena.
  5. Nemíchejte minerální oleje s oleji syntetickými.

I v případě, že využíváte motorové oleje "long life", doporučujeme výměnu oleje provádět po 15 000 km jako u klasického oleje.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.