... e-shop s autodíly!

Jak vybrat kabinový filtr

Kabinový filtr, někdy také nazývaný pylový filtr chrání kabinu vozu a jeho posádku před nečistotami z ovzduší jako jsou pyly, saze a prach a redukuje povlak nečistot na předním skle vozidla, čímž patřičně zlepšuje viditelnost zejména v noci.

Dnes se kromě obyčejných prachových filtrů běžně používají i filtry uhlíkové. Kabinový filtr s aktivním uhlíkem chrání mimo jiné před emisemi z dopravy a průmyslu.

Zanesený pylový filtr:

  • celkově snižuje výměnu vzduchu v kabině vozu;
  • může zapáchat, což je patrné i v kabině vozu;
  • způsobuje znečištění předního skla, za vlhka se přední sklo mlží podstatně více.

Doporučujeme provézt výměnu pylového filtru jednou ročně. V případě, že se objeví nějaký z výše uvedených negativních projevů znečištěného filtru, tak i dříve.

Na trhu naleznete velké množství kabinových filtrů různých velikostí. Při výběru se tedy přesvědčte, že vámi zvolený filtr bude kompatibilní s vaším vozem.

Běžně může nastat situace, kdy do konfigurátoru zadáte konkrétní typ automobilu, a přesto budete mít na výběr z různých filtrů. V takovémto případě se pokuste zjistit, jaký máte typ klimatizace (manuální nebo automatická) a velikost stávajícího pylového filtru, který máte ve voze.

Potřebujete-li s výběrem pomoci, obraťte se na prodejce Autokšeft ZDE.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.