... e-shop s autodíly!

Jak nasadit sněhové řetězy

Způsob nasazení sněhových řetězů závisí na zvolené značce a modelové řadě. Jednotlivé typy řetězů jsou osazeny odlišným technickým vybavením, které usnadňuje manipulaci s řetězy. Základní typy řetězů většinou nemají prvky pro automatické dopínání a nejsou proto určené pro každodenní používání.

Na níže uvedeném schématu naleznete pouze jeden z možných způsobů, jak lze sněhové řetězy nasadit. V praxi postupujte vždy podle návodu výrobce!

montáž sněhových řetězů 1

1. Rozložte řetěz před hnací, případně řiditelné kolo. Dbejte, aby žádná jeho část nebyla překroucená.

montáž sněhových řetězů 2

2. Zasuňte řetěz za kolo a potáhněte oba konce lanka k sobě.

montáž sněhových řetězů 3

3. Zvedněte oba konce lanka nahoru na dezén pneumatiky a spojte je.

montáž sněhových řetězů 4

4. Položte spojené lanko nahoru na dezén pneumatiky. Spojte boční řetěz spojovacím háčkem do koncového článku bočního řetězu a opět zkontrolujte, zda řetězy nejsou na žádném místě překroucené. Zasuňte lanko za pneumatiku a celý řetěz na pneumatice symetricky porovnejte.

montáž sněhových řetězů 5

5. Pevně utáhněte napínací řetěz s pryžovým napínačem a zaklesněte ho do drážky v průvlečné zarážce.

montáž sněhových řetězů 6

6. Provlékněte přebývající části napínacího řetězu kolem bočního řetězu a zaklesněte pryžový napínač do vhodného článku na něm. Zkontrolujte rovnoměrnost řetězu.

Po zakoupení řetězů doporučujeme vyzkoušet jejich nasazení ještě před jízdou v garáži nebo na parkovišti. Budete tak lépe připraveni na montáž v zasněženém terénu.


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.