... e-shop s autodíly!

Jak nasadit sněhové řetězy

Způsob nasazení sněhových řetězů závisí na zvolené značce a modelové řadě. Jednotlivé typy řetězů jsou osazeny odlišným technickým vybavením, které usnadňuje manipulaci s řetězy. Základní typy řetězů většinou nemají prvky pro automatické dopínání a nejsou proto určené pro každodenní používání.

Na níže uvedeném schématu naleznete pouze jeden z možných způsobů, jak lze sněhové řetězy nasadit. V praxi postupujte vždy podle návodu výrobce!

montáž sněhových řetězů 1

1. Rozložte řetěz před hnací, případně řiditelné kolo. Dbejte, aby žádná jeho část nebyla překroucená.

montáž sněhových řetězů 2

2. Zasuňte řetěz za kolo a potáhněte oba konce lanka k sobě.

montáž sněhových řetězů 3

3. Zvedněte oba konce lanka nahoru na dezén pneumatiky a spojte je.

montáž sněhových řetězů 4

4. Položte spojené lanko nahoru na dezén pneumatiky. Spojte boční řetěz spojovacím háčkem do koncového článku bočního řetězu a opět zkontrolujte, zda řetězy nejsou na žádném místě překroucené. Zasuňte lanko za pneumatiku a celý řetěz na pneumatice symetricky porovnejte.

montáž sněhových řetězů 5

5. Pevně utáhněte napínací řetěz s pryžovým napínačem a zaklesněte ho do drážky v průvlečné zarážce.

montáž sněhových řetězů 6

6. Provlékněte přebývající části napínacího řetězu kolem bočního řetězu a zaklesněte pryžový napínač do vhodného článku na něm. Zkontrolujte rovnoměrnost řetězu.

Po zakoupení řetězů doporučujeme vyzkoušet jejich nasazení ještě před jízdou v garáži nebo na parkovišti. Budete tak lépe připraveni na montáž v zasněženém terénu.