... e-shop s autodíly!

Hloubka dezénu pneumatiky

Mají-li pneumatiky plnit očekávanou funkci, je důležité, aby měly dostatečně hluboký dezén, který zároveň splňuje legislativní podmínky.

V České republice je zákonem stanovená minimální hloubka dezénu 1,6 mm u letních pneumatik a 4 mm u zimních pneumatik.

Nové pneumatiky jsou zpravidla vyráběny s výškou dezénu 8 mm. Takováto pneumatika zajišťuje nejen krátkou brzdnou dráhu, ale zásadně snižuje riziko aquaplaningu.

Doporučujeme nehledět pouze na zákonem stanovenou minimální hloubku dezénu, ale vzít v potaz i vaši bezpečnost. Vhodný čas na výměnu pneumatiky nastane, dosáhne-li hloubka dezénu letní pneu 3 mm a zimní pneu 4 mm.

Vliv hloubky dezénu na brzdění z rychlosti 50 km/h

Vliv hloubky dezénu na brzdění z rychlosti 50 km/h

 

V Evropě neplatí jednotná zákonná ustanovení o hloubce dezénu. Cestuje-li s vaším vozem do zahraničí, informujte se ještě před cestou. Zamezíte tak zbytečným problémům s policií a případným vysokým pokutám.

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.