... e-shop s autodíly!

Autobaterie v zimě

Zimní období mnohdy odhalí velmi nepříjemné slabiny vašeho vozu. Jistě jste již sami zažili marné pokusy o nastartování, když jste ráno spěchali do práce, jejíchž hlavní příčinou bylo oslabení baterie.

Zimní pokles teplot někdy až hluboko pod bod mrazu zapříčiní následující skutečnosti:

  • Chemické procesy autobaterie se v zimě dramaticky zpomalí a tím dojde k poklesu jejího startovacího výkonu až na 40 %.
  • V zimním období je motor studený, olej ztuhlý a palivo přitéká pomaleji. Motor proto potřebuje delší čas, než naskočí, čímž dojde k většímu odběru proudu a tím většímu vybití.
  • Dobíjení autobaterie při nízkých teplotách nedosahuje takové efektivity.

 

  • Jezdíte-li spíše krátké trasy, tj. do 10 km, čímž dochází k častému startování, dobíjejte autobaterii v zimě alespoň 1x měsíčně.
  • Necháte-li váš automobil v zimním období na delší dobu mimo provoz, odpojte baterii a uskladněte ji na teplém místě.
    Pozor! Baterie, která se delší dobu nepoužívá, ztrácí na životnosti. Doporučujme po dobu nevyužívání připojit baterii do nabíječky, která udržuje stálé napětí uvnitř baterie.
  • Objeví-li se při prvních mrazech opakované obtíže se startováním, nechte autobaterii včas zkontrolovat, případně pořiďte novou. Při prudším poklesu teplot byste nemuseli nastartovat vůbec.

Obecně platí, že výměnu baterie je vhodné provézt vždy po pěti letech!

 


Logo Heuréka

Tento e-shop měl za posledních 90 dní tisíce spokojených zákazníků.


Logo Zboží.cz

Zde prezentovaná data, zejména celá databáze, nesmějí být kopírována. Je zakázáno data nebo celou databázi bez předchozího písemného svolení od společnosti TecAlliance kopírovat a distribuovat a/nebo toto jednání umožnit třetím osobám. Porušení zakládá neoprávněný zásah do autorského práva a bude stíháno.