Jak nasadit sněhové řetězy

Způsob nasazení sněhových řetězů závisí na zvolené značce a modelové řadě. Jednotlivé typy řetězů jsou osazeny odlišným technickým vybavením, které usnadňuje manipulaci s řetězy. Základní typy řetězů většinou nemají prvky pro automatické dopínání a nejsou proto určené pro každodenní používání.

Na níže uvedeném schématu naleznete pouze jeden z možných způsobů, jak lze sněhové řetězy nasadit. V praxi postupujte vždy podle návodu výrobce!


montáž sněhových řetězů 1 montáž sněhových řetězů 2 montáž sněhových řetězů 3 montáž sněhových řetězů 4 montáž sněhových řetězů 5 montáž sněhových řetězů 6
1. Rozložte řetěz před hnací, případně řiditelné kolo. Dbejte, aby žádná jeho část nebyla překroucená. 2. Zasuňte řetěz za kolo a potáhněte oba konce lanka k sobě. 3. Zvedněte oba konce lanka nahoru na dezén pneumatiky a spojte je. 4. Položte spojené lanko nahoru na dezén pneumatiky. Spojte boční řetěz spojovacím háčkem do koncového článku bočního řetězu a opět zkontrolujte, zda řetězy nejsou na žádném místě překroucené. Zasuňte lanko za pneumatiku a celý řetěz na pneumatice symetricky porovnejte. 5. Pevně utáhněte napínací řetěz s pryžovým napínačem a zaklesněte ho do drážky v průvlečné zarážce. 6. Provlékněte přebývající části napínacího řetězu kolem bočního řetězu a zaklesněte pryžový napínač do vhodného článku na něm. Zkontrolujte rovnoměrnost řetězu.

Tip Autokseft: Po zakoupení řetězů doporučujeme vyzkoušet jejich nasazení ještě před jízdou v garáži nebo na parkovišti. Budete tak lépe připraveni na montáž v zasněženém terénu.